Go to content
Menu

Optimalizace účetních procesů

Spojujeme IT expertízu s naším zázemím v účetnictví, a díky tomu pomáháme optimalizovat práci finančních a účetních oddělení.

Zázemí v účetní, auditorské a poradenské skupině VGD nám přináší hluboký vhled do oblasti účetnictví, které efektivně propojujeme s informačními technologiemi. Pro naše zákazníky konzultujeme chod celých oddělení a pomáháme jim navrhnout a realizovat kroky vedoucí ke zvýšení efektivity práce účetních.

 

Potřebné změny přímo realizujeme v účetních programech, případně s klienty řešíme i kompletní přesun agend do jiných systémů, které lépe zvládnou řešit jejich potřeby. Díky dlouholeté zkušenosti s účetnictvím jsme schopni určit, jaká data potřebují jednotlivé role ve společnosti vidět, a takové reporty pomáháme navrhovat, realizovat a kompletně automatizovat.

Hledáte partnera v této oblasti?

Kontaktujte nás

Efektivní účetnictví s VGD Technologies

oup-optimalizace

Automatizace rutinních úkolů

Na základě sledování chodu oddělení a rozhovorů s účetními definujeme, které úkoly lze automatizovat, a automatizace následně nastavujeme přímo v účetním programu či za použití dalších nástrojů.

oup-reporting

Návrh a příprava reportingu

Navrhujeme a připravujeme ucelené reporty pro různé operativní a manažerské role, které obsahují potřebná data, klidně i z více zdrojů.

oup-lupa

Optimalizace účetních procesů

Sledujeme práci účetních a hledáme způsoby, jak ji usnadnit a zrychlit. Na základě specifik práce účetních upravujeme nastavení účetních programů, anebo naopak navrhujeme změnu konkrétních procesů.

oup-upravy

Úpravy účetního software

Na základě vašich požadavků a vlastních doporučení provádíme konkrétní úpravy účetního programu. Pokud úpravy není možné realizovat vlastními silami, zajišťujeme potřebné změny s dodavatelem aplikace.

Služby v této oblasti zajišťujeme například pro

helloquence-5fNmWej4tAA-unsplash

Automatizace účetních procesů

V rámci konzultace sledujeme konkrétní účetní procesy v praxi a navrhujeme způsoby, jak je zjednodušit a zrychlit. Nejčastěji se zákazníky řešíme automatizaci pravidelných úkolů, jako je zpracování různých účetních dat či mzdových a manažerských reportů. Automatizaci těchto procesů pak nastavujeme přímo v účetním programu, případně s použitím dalších nástrojů.

Standardní rozhraní účetních programů často nevyhovuje specifikům práce účetních konkrétní společnosti, proto s uživateli aplikace definujeme potřebné úpravy, na základě kterých připravujeme zadání pro dodavatele systému. S dodavatelem pak samostatně zajišťujeme provedení změny a její řádné testování před nasazením do ostrého provozu.

Efektivní reporting

Se zákazníky řešíme, jaká finanční data potřebují vidět, odkud je čerpají a jak probíhá aktuální zpracování. Někdy společně navrhujeme úplně nový report, někdy naopak automatizujeme již existující přehledy.

Reporty vytváříme přímo v manažerském rozhraní aplikace, pokud to umožňuje, případně se přímo připojujeme k databázi a přehledy pak připravujeme v nástrojích, jako je Microsoft Excel Power Pivot nebo Microsoft Power BI.

caspar-camille-rubin-7SDoly3FV_0-unsplash

Změna účetního systému

S klienty v některých případech dojdeme k závěru, že současný účetní software neodpovídá jejich potřebám. Na základě analýzy požadavků klientům doporučíme nejvhodnější alternativu a následně zajistíme jeho nasazení.

Nejsložitější částí výměny účetního programu je převod dat, kdy s klienty definujeme, jaká data je nutné převést a jakým způsobem je lze ze současného programu získat. U řady klientů je výměna účetního systému příležitostí k očištění dat o nepotřebnou historii či nastavení pořádku do budoucna. Po schválení navrhovaného postupu realizujeme samotnou migraci dat do nového systému, kontrolu dat a školení účetních.

Pracujeme s prověřenými technologiemi

ale umíme se přizpůsobit i těm, které už používáte

Účetní systémy

byznys helios pohodda

Nejčastěji pracujeme s účetními programy Byznys, Helios, Vario, Abra či Pohoda, setkali jsme se nicméně s řadou dalších účetních systémů, se kterými dokážeme také pracovat.

Datové a vizualizační nástroje

powerbi

Pro zpracování velkých objemů dat používáme nástroje Microsoft Excel Power Pivot či pracujeme přímo s databázemi v prostředí Microsoft SQL Serveru. Jako vizualizační vrstvu nejčastěji využíváme Microsoft Power BI či další nástroje, jako je Tableau.

Související služby

Spojte se s námi

Ať hledáte partnera pro spolupráci, nebo řešení konkrétního problému, jste zde správně.

Kontaktujte nás