Go to content
Menu

Návrh a správa IT infrastruktury

Zajistíme hladký provoz IT infrastruktury tak, abyste se mohli soustředit na své podnikání.

Pro naše zákazníky navrhujeme, realizujeme a spravujeme kompletní IT a bezpečnostní infrastrukturu. Řídíme se kvalitativním měřítkem říkajícím, že vhodně navržené – správně udržované infrastruktury si koncový uživatel nemá ani všimnout, protože fungující síť má být samozřejmostí. Správa infrastruktury ve VGD Technologies úzce souvisí se službami v rámci IT managementu. Zatímco infrastrukturní tým zajišťuje fyzické propojení zařízení, v rámci aktivního IT managementu maximalizuje užitek z používaných technologií.

Hledáte partnera v této oblasti?

Kontaktujte nás

Kompletní IT infrastruktura s VGD Technologies

si-security

Bezpečnost na prvním místě

Navrhujeme a realizujeme bezpečnostní opatření s maximálním účinkem. Do budov instalujeme přístupové systémy, kamery vhodně rozmisťujeme s cílem pokrytí co největšího perimetru a doplňujeme je o další čidla.

si-infrastruktura

Síťová infrastruktura

U nových objektů navrhujeme vhodný design síťových služeb, jako jsou routery, aktivní prvky či služby DNS a DHCP. Následně zanášíme IT infrastrukturu přímo do plánů výstavby, u existujících budov pak hledáme nejméně náročnou cestu k dosažení výsledku. Rozvádíme síťovou kabeláž, instalujeme zásuvky a síťové prvky.

si-realizace

Realizace IT infrastruktury od A do Z

Nepracujeme v rukavičkách, zajišťujeme kompletní realizaci infrastruktury včetně stavebních prací.

si-monitoring

Kontinuální monitoring a správa

Zajišťujeme dohled nad provozem sítě a řešení průběžných požadavků.

Služby v této oblasti zajišťujeme například pro

Instalace_1

Kompletní realizace IT infrastruktury

Zajišťujeme kompletní projekty IT infrastruktury včetně jejich řízení. Samostatně, nebo ve spolupráci s projekční kanceláří klienta připravujeme plány výstavby, které zohledňují IT potřeby společnosti. V návrzích i při samotné realizaci umíme pružně reagovat na měnící se parametry projektu. U existujících objektů provádíme stavební úpravy zpravidla sami, u nové výstavby pak spolupracujeme s hlavním dodavatelem stavby. Kromě následného nastavení a testování veškeré infrastruktury řešíme i praktické otázky, jako je nejvhodnější připojení sítě k internetu a vyjednávání smluv s poskytovateli.

Zabezpečení budov

Nedílným aspektem infrastruktury je její bezpečnost. Bezpečnost řešíme z pohledu informační bezpečnosti i fyzického zabezpečení. V rámci zabezpečení objektu navrhujeme a nasazujeme přístupové systémy, kamery a další doplňující čidla. Bezpečnost pro nás není o nasazení samotných systémů, ale začíná již ve fázi navržení jejich praktického využití.V rámci bezpečnosti tak řešíme, jak naložit se získanými daty, třeba i pro účely docházkových systémů nebo interních bezpečnostních auditů.

Pracujeme se špičkovými technologiemi

ale umíme se přizpůsobit i těm, které již používáte

Síťové prvky

cisco-logo-3

Využíváme celé portfolio produktů společnosti Cisco, zejména pak směrovače, přepínače, přístupové body a telefony. Servery stavíme na platformě Supermicro, která nám umožňuje vytvářet konfigurace na míru, aniž bychom se museli omezovat na unifikované sestavy. Součástí infrastruktury jsou i cloudové služby jako například MS Azure, na které bychom v budoucnu chtěli kompletně přejít.

Zabezpečovací systémy

paradox vivotek nuuo

Určujícím kritériem všech systému, se kterými pracujeme je vysoká míra spolehlivosti, proto instalujeme ústředny Paradox, které doplňujeme o další čidla a přístupové systémy této značky. Využíváme kamerové systémy značek Vivotek špičkové kvality a vysoce nadstandardní škálovatelnosti produktů a Nuuo s možností přístupu z více platforem využitelného například pro klientský přístup.

Související služby

Spojte se s námi

Ať hledáte partnera pro spolupráci, nebo řešení konkrétního problému, jste zde správně.

Kontaktujte nás