Go to content
Menu

Během 3 dnů jsme přesunuli celou společnost do homeoffice prostředí.

O správu IT ve společnosti VGD s.r.o. se staráme již řadu let. V polovině března 2020 byl vyhlášen nouzový stav a my jsme celé firmě potřebovali, v co nejkratším čase, umožnit práci z domova. Zapojili jsme všechny IT Administrátory a přes víkend vytvořili robustní, škálovatelné a bezpečné řešení vzdáleného přístupu do interních systémů s využitím Microsoft Azure a Microsoft 365 řešení. A nadále poskytujeme IT podporu pro hladký přechod do nového prostředí.

Stojíte před podobnou výzvou?

Kontaktujte nás

Změna fungování v číslech:

logo

3 dny

intenzivní práce týmu IT Administrátorů

logo

100 uživatelů

přesunuto do homeoffice

logo

20 firemních počítačů

s dodáním až domů

logo

non-stop servisní podpora

edukace ve fungování v novém systému

Výzva

Naším úkolem bylo umožnit zaměstnancům pracovat z domova při zajištění co největšího komfortu, ale zároveň zabezpečení firemních dat. Nezbytnou součástí procesu bylo jednotlivé zaměstnance naučit pracovat v novém prostředí a nadále poskytovat servisní a edukační podporu.

Řešení

Základy jsme postavili na Microsoft 365 řešení, kde je práce se soubory jednoduchá, ale zároveň zabezpečená dvoufázovým ověřováním, neustálým dohledem nad přístupem k souborům a díky Mirosoft Intune i dohledem nad dodržováním firemních zásad práce se soubory. Pro složité firemní aplikace bylo vytvořeno nové prostředí pro vzdálený přístup na platformě Microsoft Windows Server 2019. To nám umožnilo vytvořit prostředí, které zajišťuje vysokou dostupnost, jednoduchou škálovatelnost a okamžitou zastupitelnost jednotlivých serverů v případě výskytu jakéhokoliv problému. Během dalšího týdne jsme vybavili zaměstnance novými notebooky, které jsme ve většině případů rozváželi až k jejich dveřím.

Výsledek

Během prvního víkendu se nám podařilo přesunout většinu důležitých aplikací. V následujícím týdnu jsme vytvořili firemní intranet, kde jsou sdíleny důležité firemní informace a zároveň obsahuje i část s IT videomanuály vytvořenými přímo pro uživatele, aby přechod na nové technologie pro ně byl co nejjednodušší. Díky tomu mohla firma VGD s.r.o. volně přejít na práci z domova a zachovat tak bezpečí svých zaměstnanců, ale i firemních dat. Navíc toto řešení otevřelo možnost použití homeoffice i po zrušení vládních opatření, což řada zaměstnanců kladně přivítala.

Související služby

Stojíte před podobnou výzvou?

Ať hledáte partnera pro spolupráci, nebo řešení konkrétního problému, jste zde správně.

Kontaktujte nás